Witam w machomanii

[...] 

           Jakieś sześć lat temu odkryłem, że jestem Macho.
Taki prawdziwy, najprawdziwszy; tylko, że mam „o” z laską. Lubię bawić się tą myślą, od czasu do czasu zarażam nią kogoś i czekam na dowcipny return.
Ale machos to dziś raczej przeżytek, więc zwykle dostaje mi się po nosie. Nie jestem macho, mimo, że czasem tak właśnie piszę! Powiedzcie sami - kto widział macho, co nosi okulary? Wyobrażacie sobie Henka Chinaskiego w brylach?

Na koniec tego myślenia podzieliłem swój czas na nowo. Na trzy części, w tym jedna jest tylko dla mnie. W ten sposób zostawiłem sobie dość miejsca na pisanie.
I dlatego dziś jest ta strona.
Oraz te wszystkie teksty, do których zapraszam.
  

witajcie w machomanii

Napisz...zapytaj

Imię i nazwisko:

*

Email:

*

Telefon:

Treść:

*

Po

02.01.14

Po
… świętach już.
Trudno było w tym roku odnieść się do historii Świat Bożego Narodzenia, już o wiele łatwiej było  z witaniem Nowego Roku.
Po aferach wokół kościoła katolickiego w Polsce, w trakcie dyskusji o gender, w czasie gorączki zakupów i wystrzałów rac…
Jak?

Przed wigilijną kolacją przyszło mi jednak coś powiedzieć. Nie było może w tym wiele hedonistycznej radości  (zresztą ją wypieściłem owym parfait o którym można przeczytać poniżej).
 Ale jednak była w tej wypowiedzi wielka radość.
Bo te święta niosą ze sobą wielką nadzieję i niemało wiary:

że życie jest po coś,
że bez względu na to czy kieruje nami Jezus, Prorok czy Budda 
warto żyć szanując kulturowe wartości*

Że nieprzypadkowo są i muszą w nas pozostać
 wiara, nadzieja i miłość.

Bez nich bylibyśmy małpami.


* W tym miejscu prof. Barbara Piontek, ekonomista i teolog z wykształcenia (a obecnie mój mentor) używa zwrotu „depozyt niezrelatywizowanych wartości”. Ten zwrot najlepiej opisuje to, co nas na co dzień konstytuuje. Jest jednak trudny w odbiorze, więc tylko o nim wspominam w sposób, w który mówi się czasem o niegdysiejszym rarytasie.

 

2014-01-03 11:20:48

Czytaj komentarze (0) / Dodaj komentarz